Легенда про капучіно

Капучіно, що за прекрасний напій?

Cappuccino

Cappuccino – італійське слово, що позначає поєднання еспресо зі спіненим молоком в певних пропорціях. Капучіно не єдиний напій поєднання кави зі спіненим молоком, в гарячій основі: у нього є інтерпретації приготування:

Caffee Macchiato – поєднання еспресо з “плямою” молочної піни (Macchiato в перекладі з італійської – “цятка”, завдяки чому в даному напої, обсягу 50 мл., смак еспресо є домінантою, а молочна піна всього лише пом’якшує, не відтіняючи його насичений смак.)

Latte Macchiato – “рідний брат” двох вищеперелічених напоїв, в якому “плямою” служить вже порція еспрессо, загальний обсяг напою в різних країнах коливається від 230- 320 мл.

Монах-капуцин

Слово капучіно народилося в Італії в 16 столітті і назва цього напою походить від форми і кольору одягу ченців. Ченці Капуцини носили темні ряси поверх яких був одягнений білого кольору капюшон – в тон цього контрасту напій дійшов до наших днів (капучино) не змінив забарвлення батьків-засновників. Існує думка, що походження цього напою щільно пов’язане з ченцем Марко Д’Авіано, що належав до чернечого ордену капуцинів.

При католицькій церкві чорна кава вважалася напоєм диявола через її властивості: напій бадьорив дух і володів деякими потягами до себе. Саме тому монахи стали додавати в “грішну чорну каву” трохи “райських теплих” вершків (молока). Була також ще одна причина для “розведення” кави – його ціна. Ченці трепетно ​​ставилися до свого “твору”, так як були позбавлені багатьох радостей земних.

Скоріше всього каву змішували з молоком, а часом і з вершками, після чого нагрівали на відкритому вогні. Ченці-капуцини поширили легенди про чудовий напій по всій Італії і навіть за її межами … Легенда про напій з’явилася в публікації в 80 році нашого століття. Легенди і мифи на те й існують, щоб поділяти думку людей на прихильників і противників, одні вірять в казки інші ні, в різних джерелах інформації легенда може зазнавати ряд змін, і Ваша справа вірити чи ні!

Капучино з яким ми з Вами знайомі на сьогоднішній день – це більш досконалий, технологічний напій. 1855 році – Едвард Лоусел де Сантаіс на виставці в Парижі продемонстрував свою кавоварку, цей рік і вважається точкою народження капучіно як напою. У 1950-х роках напій вже розлетівся і став популярним у всьому світі. З появою кавоварок класичним капучіном вважається гарячий кавово-молочний напій обсягу 150 -180 мл.

Pin It on Pinterest

Share This